آموزش ثبت دامنه IR

برای ثبت دامنه‌های نقطه‌ آی‌آر، نیاز به Handel (شناسه) از وب‌سایت رسمی ثبت دامنه‌های آ‌ی‌آر (Nic.ir) وجود دارد. حال برای ثبت آنلاین آن ابتدا وارد پورتال مشتریان اتروز هاست شده و مراحل زیر را پیگیری نمایید:

1- از منوی بالا بخش دامنه و گزینه ثبت دامین کلیک میکنیم

2- در صفحه جدید عکس زیر را مشاهده خواهید نمود.3- در کادر وسط صفحه نام دامنه مورد نظر خود را وارد کرده و از منوی کشویی مقابل آن IR را انتخاب و دکمه کنترل وضعیت دامنه را کلیک کنید.(مطابق با عکس بالا)


4- در صورتی که این دامنه پیش از این  توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد و یا براساس قوانین ثبت دامنه‌های IR امکان ثبت آن وجود داشته باشد، می توانید مانند تصویر فوق با انتخاب آن و فشردن کلید "افزودن به سبد خرید" به مرحله‌ی بعدی سفارش وارد شوید.


5-در این مرحله وضعیت مالکیت دامنه‌ی IR مشخص میشود. در صورتی که شما پیش از این دارای شناسه‌ی ثبت دامنه IR در سایت  nic.ir میباشید و قصد دارید این دامنه را در آن شناسه ثبت نمایید کافیست در کادر "ایمیل یا شناسه شما در ایرنیک" آنرا وارد کنید( پیش از اینکار با مطالعه‌ی این راهنما شناسه‌ی خود را بدرستی برای ثبت دامنه توسط ما تنظیم نمایید)، در غیر این صورت میتوانید با استفاده از دکمه "ثبت شناسه جدید" یک شناسه جدید در سایت nic.ir یا همان ایرنیک ثبت نمایید تا دامنه‌های IR‌ی شما در آن پنل ثبت گردد.


6-در این صفحه افزودنی ها و شناسه مورد نظری که در سایت ایرانیک(nic.ir) ثبت نمودیم رو وارد خواهیم کرد


7- در این قسمت تنظیمات DNS خود را انجام داده و سپس بر روی دکمه مرحله بعد کلیک کنید.( این تنظیمات را باید از سرویس‌دهنده‌ی هاست خود دریافت نمایید.)8- در این مرحله شما لیست کامل سفارشات جاری خود را مشاهده مینمایید، در صورتی که این لیست مطابق با درخواست شما میباشد کافیست بدون هیچ تغییری بر روی کلید "تکمیل سفارش" کلیک نمایید.

آموزش ساخت شناسه ایرانیک

دانلود فیلم ثبت دامین
آیا این پاسخ مفید بود؟

 چاپ این مقاله

خوانده شده

روش تنظیم رابط نماینده

کاربر گرامی اتروز هاست ، با توجه به تغییر قوانین مرکز مدیریت دامنه های IR (سایت NIC.ir ) در رابطه...

تائید دامنه در ریسلو

اخیرا ممکن است دامنه هایی که در رسلو ثبت می کنید با یک پیام در صفحه ی اصلی برای شما به نمایش در...

تنظیم چند نیم سرور روی دامنه ملی nic

ابتدا توصیه نمی شود دامنه ir چند نیم سرور داشته باشد چون پنل دامنه ملی محدود بود و سایت های سایر...